English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٠٤ آبان ١٣٩٩

آزمایشگاه مرکزی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

 

این آزمایشگاه در سال 1393 با هدف ارائه خدمات پژوهشی به اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و دانشجویان این دانشکده و سامان دهی به استفاده عام از دستگاهها و تجهیزات کلان آزمایشگاهی به منظور کاربرد بهتر از دستگاههای تحقیقاتی گران قیمت در زمینه های آموزشی و پژوهشی دانشگاه آغاز به کار نمود.

با عنایت به آغاز فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشکده داروسازی ارومیه از آنجائیکه امکان خرید تجهیزات آزمایشگاهی در سطح وسیع طوری که تمامی آزمایشگاههای دانشکده داروسازی به این تجهیزات پیشرفته مجهز گردند در حال حاضر غیر ممکن به نظر می رسید، لذا فلسفه تشکیل یک آزمایشگاه مجهز و قابل دسترس به عموم علاقمندان و پژوهشگران در سطح دانشکده داروسازی پایه گذاری گردید.

این آزمایشگاه در آینده به یک مرجع و رفرانس قابل اعتماد در آنالیز، تعیین مقدار مواد، کنترل و استاندارد سازی ترکیبات داروئی براساس معیارهای سیستم مدیریت کیفیت تبدیل خواهد شد و از طرفی با کسب الزامات استانداردهای ملی، منطقه ای و بین المللی به یک مرکز قابل استناد تبدیل خواهد گردید. آزمایشگاه مرکزی دانشکده داروسازی علاوه بر پاسخ دهی به نیاز های پژوهشی اعضای هیئئت علمی و دانشجویان در زمینه های تحقیقاتی به یک مرکز ارائه خدمات برای مشتریان خارج از دانشکده هم تبدیل خواهد شد تا بتواند قسمتی از نیازهای جامعه را برآورده نماید.

اهداف پیش روی آزمایشگاه مرکزی دانشکده داروسازی شامل:

- بهبود در دسترسی آسان به امکانات و تجهیزات پژوهشی پیشرفته برای تمامی علاقمندان

- ایجاد بستر لازم جهت انجام پژوهش های بنیادی و کاربردی

- ارتقای توان پژوهشی علاقمندان با برگزاری کلاسهای عملی

- ارتباط با سایر دانشگاهها و مراکز علمی در راستای ارائه خدمات متقابل علمی