English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٠٤ آبان ١٣٩٩

آزمایشگاه فارماکولوژی

فارماکولوژی علم بررسی اثرات داروها و سایر مواد شیمیایی بر روی سیستم های بیولوژیک می باشد که با استفاده از داروها و مواد شیمیایی در تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماریها مورد استفاده قرار می گیرد. رسالت گروه فارماکولوژی، آموزش و تربیت دانشجویانی با سطح علمی بالا و توانمند در حیطه تحقیق و پژوهش و مسلط در رابطه با فراورده های دارویی و نحوه صحیح تجویز دارو می باشد.در حال حاضر در این گروه درس فارماکولوژی برای دانشجویان رشته های داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، ارشد فیزیولوژی، ارشد پرستاری در گرایش های مختلف، فوریت های پزشکی، هوشبری، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی و غیره تدریس می گردد.

آزمایشگاه فارماکولوژی یکی از مهمترین و فعالترین آزمایشگاه های دانشکده داروسازی می باشد که با در نظر گرفتن کلیه نیازهای آموزشی و پژوهشی دانشجویان مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی و با استفاده از مناسب ترین روش های آموزشی ، همواره تلاش کرده است که  بهترین آموزش های عملی را ارایه نماید.

در حال حاضر در این آزمایشگاه واحد عملی رشته های داروسازی و پزشکی و همچنین پایان نامه و طرح های دانشجویی در مقاطع و رشته های مختلف از جمله داروسازی، پزشکی ، کارشناسی ارشد و غیره انجام می شود.